¾ smartfónov do roku 2022 budú mať integrovaný čip s umelou inteligenciou

¾ smartfónov do roku 2022 budú mať integrovaný čip s umelou inteligenciou

16.04.2019 0 komentár(e)

Do roku 2022 by podľa najnovšej štúdie mohli ¾ smartfónov disponovať AI čipom. Znamenalo by to, že viac ako 1,2 miliardy zariadení budú ponúkať pokročilé funkcie.

Umelá inteligencia je všade na okolo nás, pričom ju využívame na dennej báze. Mnohí to ani netušia. Dobrým príkladom sú high-end telefóny, rôzne dopravné systémy, ktoré nájdeme aj v našich končinách, a takto by sme mohli pokračovať nasledujúcich niekoľko desiatok minút. V princípe keď je reč o umelej inteligencii tak sa jedná o software, ktorý dokáže spracovávať veľké množstvo dát na základe viacerých faktorov, vrátane externých, ktoré vstupujú do procesu rozhodovania.

Budúcnosť umelej inteligencie v spojitosti so smartfónmi

Integrovaným AI čipom v súčasnosti disponujú len vybrané zariadenia. Vo väčšine prípadoch sa jedná o high-end zariadenia od spoločností ako Apple, Huawei či Samsung. Nájdete ich aj v našich vybraných smartfónoch Vernee. Ich výhody poznajú už mnohí majitelia týchto telefónov. Nová Štúdia hovorí, že do roku 2022 by mohol narásť počet zariadení s AI čipom zo 190 miliónov až na 1,25 miliardy. Píše portál Vosveteit.sk. Znamenalo by to, že ¾ telefónov by v roku 2022 mohli mať integrovaný AI čip.

Zmysel AI čipov je výrazný

AI čipy sa mnohým spájajú len so sledovaním a sťahovaním dát o samotných používateľov. Opak je však pravdou. Ich funkcie a vlastnosti skvalitňujú používanie zariadení používateľmi. Napríklad, umelá inteligencia sa stará o vylepšovanie videí či fotografií, ponúka služby inteligentných asistentov a podobne.

Mimochodom, priekopníkmi v oblasti vývoja AI čipov sú aktuálne spoločnosti Qualcomm a MediaTek. Očakáva sa, že ich vplyv bude do budúcna rásť. Zaujímavé bude sledovať, ako sa postupne budú dostávať AI čipy do kategórie mid-range smartfónov. Dnes to môžeme len odhadovať, ale pri pohľade na trh môžeme povedať, že v prípade mid-range zariadení bude pravdepodobne väčším priekopníkom spoločnosť MediaTek, ktorá sa aktuálne sústreďuje práve na danú skupinu zariadení.

Zdroj: Vosveteit.sk