Čínski výrobcovia smartfónov v Európe dobiehajú dobre zabehnuté spoločnosti ako Samsung či Apple

Čínski výrobcovia smartfónov v Európe dobiehajú dobre zabehnuté spoločnosti ako Samsung či Apple

20.09.2019 0 komentár(e)

Čínske výrobky nie sú tým čo boli pred niekoľkými rokmi. Kvalitovo v mnohých prípadoch nie len dobiehajú, ale aj predbiehajú zabehnuté značky. Vedia to aj ľudia, ktorí sa postupne odvraciavajú od dobre etablovaných značiek ku konkurencií.

Najnovšie dáta z Canalysu hovoria o tom, že hoci spoločnosti Samsung a Apple hoci neustále dominujú na trhu tak ich náskok sa pomaly, ale isto vytráca. Najväčšími skokanmi podľa Canalysu sú spoločnosti Huawei a Xiaomi, ktoré rástli najvýraznejšie. Na úplne „opačnom“ konci boli práve spoločnosti Samsung a Apple, ktoré pri medzi ročnom porovnaní stratili kus z trhového koláča.


Analytici z Canalysu hovoria, že čínskym spoločnostiam na európskom trhu sa darí z veľkej miery vďaka sporom medzi čínskymi spoločnosťami a americkou vládou. Čína totiž na základe týchto konfliktov premiestňuje významnú časť prostriedkov do európskych krajín.

"Politická situácia medzi čínskymi spoločnosťami a vládou USA priniesla prospech európskym spotrebiteľom. Americká administratíva spôsobuje, že čínske spoločnosti investujú do Európy namiesto USA...“, hovorí Ben Stanton, analytik spoločnosti.

Zdroj: TheVerge.com