MediaTek predstavuje nový high-end procesor. Pravdepodobne ho nájdeme v budúcich najvýkonnejších smartfónoch Vernee

MediaTek predstavuje nový high-end procesor. Pravdepodobne ho nájdeme v budúcich najvýkonnejších smartfónoch Vernee

16.12.2018 0 komentár(e)

„Dvorný“ dodávateľ spoločnosti Vernee predstavuje nový high-procesor

Helio P90 je nový high-end procesor od spoločnosti Mediatek, ktorý bol predstavený v týchto dňoch. Nový čip prichádza s 8 jadrami, z ktorých dvojica je tvorená jadrom ARM Cortex A75 bežiaci na frekvencii 2,2GHz, ktorým dopomáha šestica jadier ARM Cortex A55 s pracovnou frekvenciou 2,0GHz.Helio P20 je procesorom, ktorý podporuje až 8GB LPDDRX operačnej pamäte RAM. MediaTek zároveň poteší aj milovníkov kvalitných fotoaparátov, totiž procesor podporuje rozlíšenie až do 48-megapixelov (prípadne kombinácia 24 MPx+ 16MPx). Ďalšou zásadnou zmenou je podpora rozlíšenia až do QHD, teda 2520 x 1080 bodov s pomerom strán 21:9.

AI dostáva nový zmysel

MediaTek zapracoval aj na podpore AI. Konkrétne začlenil APU 2.0, ktorý sa stará o spracovanie AI úloh. Dokáže napríklad rozpoznať typ obsahu, ktorý sa zobrazuje na obrazovke. Napríklad filmy, športy, hry na základe čoho optimalizuje výkon. Čerešničkou na torte je, že podľa testov je AI čip výkonnejší ako Qualcomm Snapdragon 845.

Samozrejmosťou je aj podpora najnovších štandardov ako Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, Beidou, Galileo a FM rádio. Podporuje 4G Cat. 12/13 LTE modem, duálny 4G VoLTE, ViLTE, 4 × 4 MIMO a 3CA.

Prvé smartfóny s týmto procesorom by sa mali objaviť v 1Q 2019. Vzhľadom na to, že MediaTek je „dvorným“ dodávateľom procesorov aj pre spoločnosť Vernee možno očakávať, že sa procesor objaví aj v nadchádzajúcej vlajkovej lodi spoločnosti. Okrem spoločnosti Vernee však procesor s vysokou pravdepodobnosťou uvidíme u výrobcoch smartfónov ako OPPO, Nokia, Vivo a ďalších.

Zdroj: Gizmochina.com