4 cenné rady ako si vybrať ten správny mobil online a nepopáliť sa

4 cenné rady ako si vybrať ten správny mobil online a nepopáliť sa

1.01.2019 0 komentár(e)

Predtým ako sa rozhodnete pre kúpu smartfónu tak si odpovezdte aký smartfón vlastne potrebujete, od koho ho kupujete a porovnávajte ponuku mobilov online, aby ste ušetrili.

Mnohí z nás pri kúpe nového smartfónu si nevedia rady ako si vybrať nový telefón. Dôvodov je hneď niekoľko, nevyznáme sa v špecifikáciách, každá značka sľubuje, že je tá TOP a podobne. My sme sa rozhodli preto vytvoriť zoznam 4 rád, ktorými ak sa budete riadiť tak nákup neskôr neoľutujete.

Viete čo potrebujete alebo chcete?

Na to, aby ste vedeli aký smartfón si vybrať tak potrebujete vedieť čo potrebujete. Mnoho ľudí smartfón využíva viacerými spôsobmi. Niekto „len“ smskuje alebo telefonuje a prípadne navštívi Facebook či Instagram. Druhý zas so smartfónom aktívne behá, bicykluje alebo hrá hry.  Preto si treba hneď na začiatku povedať čo budeme so smartfónom robiť a čo od neho očakávame. Ak ste teda používateľom, ktorý s telefónom nanajvýš smskuje alebo sem tam navštívi Facebook tak určite nepotrebujete smartfón za niekoľko stoviek. Postačí Vám základný smartfón. Ak si však neviete predstaviť svoj deň bez toho, aby ste vybehli von či si išli zabehať alebo na bicykel tak bezpochyby potrebujete zariadenia, ktoré je odolnejšie voči bežnému zaobchádzaniu, napríklad smartfón Vernee Active, ktorý je vybavený najnovšími technológiami a je odolný voči „tvrdšiemu zaobchádzaniu“.

Nepodceňujte výkon zariadenia

Toto pravidlo nadväzuje viac menej na identifikáciu toho čo potrebujete. Ak patríte medzi menej náročných zákazníkov tak Vám plnohodnotne postačí smartfón s 2GB RAM a ľubovoľným procesorom. Ak však patríte medzi náročnejších používateľov tak potrebujete smartfón aspoň s 3GB RAMa viac a silnejším procesorom, napríklad z produktovej línie procesorov Helio ako aj so silnejším grafickým čipom. Dobrým príkladom jesmartfón Vernee Mars Pro.

Pozerajte sa aj na aktuálnosť softwaru

Aktuálny software je veľkou konkurenčnou výhodou. Tu však nehovoríme o najnovšej verzii Androidu, lebo bežný ako aj náročnejší používateľ moc rozdielov nepocíti či má Android vo verzii 7.0 alebo 8.0 a podobne. Dôvod je jednoduchý, vývojári aplikácií v drvivej väčšine vyrábajú aplikácie a hry pre verziu Androidu 6.0 a vyššiu. Dôvod je taký, že práve tieto zariadenia s nižšou verziou sú najrozšírenejšie. K dnešnému dňu je napríklad dostupná verzia Androidu 9.0, ale v realite ho má mizivé percento zariadení. Pri aktuálnosti softwaru skôr narážame na bezpečnostné aktualizácie, ktoré väčšina renomovaných výrobcov vo svojich smartfónoch pravidelne aktualizuje prostredníctvom svojej nadstavby operačného systému. Pri smartfónov Vernee je to napríklad nadstavba VOS.

Porovnávajte ponuku mobilov online

Poslednou našou radou je, aby ste porovnávali ponuku smartfónov. Je mnoho predajcova každý jeden z nich si pýta za ten istý produkt inú odmenu a zároveň poskytuje iné služby. Určite pri výbere predajcu vám odporúčame pozerať sa na renomé predajcu ako na Facebooku tak aj na rôznych porovnávacích portáloch ako je napríklad Heureka. Druhotný faktorom je webstránka. Aby ste zistili či predajca je seriózny tak sa pozerajte na aktuálnosť stránok alebo na zabezpečenie. Napríklad klasickým príznakom či sa jedná o príležitostného predajcu alebo seriózneho, ktorý to má ako hlavný „chlebík“ je zabezpečenie stránky. Preto si všímajte či stránka v stavovom riadku má http alebo https. V prípade len „http“ sa s veľkou pravdepodobnosťou bude jednať o niekoho kto si popri práci privyrába a nesleduje najnovšie trendy. Alebo sa pozrite na reakcie e-shopu na požiadavky zákazníkov. Napríklad ak vidíte desiatky otázok od zákazníkov, ale reakcia e-shopu je minimálna tak to nie je dobrý indikátor. Môžete sa tak vyhnúť nepríjemnostiam.

Zdroj: vlastný