Vernee predstavuje jednu z najdostupnejších vlajkových lodí -  Vernee M8 Pro. Predávať sa bude aj u nás!

Vernee predstavuje jednu z najdostupnejších vlajkových lodí - Vernee M8 Pro. Predávať sa bude aj u nás!

31.01.2019 0 komentár(e)

Keď sa povie vlajková loď tak mnohých z nás napadnú šialené ceny presahujúce stovky € a v niektorých prípadoch atakujúce „magickú“ hranicu 1000€. To však nie je prípad novo predstaveného zariadenia Vernee V8 Pro, ktoré sa radí do kategórie najdostupnejších vlajkových lodí.

Vernee M8 Pro, smartfón určený pre ľudí

Vernee je známym výrobcom v segmente dostupnejších zariadení to však tejto značke neuberá na kvalite či atraktivite. Dôkazom toho je smartfón M8 Pro, ktorý na prvý pohľad zaujme dizajnom. Veď posúďte sami – 6,2“ FHD+ displej (2246 x 1080 bodov) pokrývajúci takmer 90% prednej strany. Nechýba ani populárny výrez, ktorý schováva ako fotoaparát s vysokým rozlíšením (13MP) s podporou viacerých funkcií ako je napr. Beauty mode tak aj inteligentnú kameru, s ktorou odomknete zariadenie len pohľadom.


Zadná strana zariadenia okrem skeneru odtlačkov prstov ukrýva duálnu kameru s rozlíšením 16MP + 8MP s podporou PDAF, HDR, clonou f/2.0 a s možnosťou natáčania videí  až do rozlíšenia 1080P. Smartfón v sebe okrem „nabitých“ parametrov ukrýva aj viacero chytrých funkcií. Napríklad prostredníctvom novej generácie AI fotoaparát je schopný rozoznať až 108 rôznych scén a tak prispôsobiť vlastnosti nastavenia kamery za jediným účelom – vytvoriť čo najkvalitnejšie zábery.


V útrobách zariadenia nájdeme update v podobe nového hardwaru oproti svojmu predchodcovi. Konkrétne srdce zariadenia tvorí procesor Helio P60, ktorý je o 70% výkonnejší ako jeho predchodca. Chváli sa 8 jadrami (4xA73 4xA53), ktorých maximálna pracovná frekvencia je 2.0GHz. Čerešničkou na torte je 12nm architektúra procesora a 6GB RAM spolu so 64GB/128GB úložným priestorom. Inými slovami o výkon sa netreba báť.


Smartfón je poháňaný veľkokapacitnou batériou so 4100mAh, ktorá sa tak často nevidí v takom tenkom tele. Okrem toho nechýba ani podpora bezdrôtového nabíjania, NFC technológie, GPS a GLONASS, LTE či Androidu vo verzii 8.1.  Aby sme ešte nezabudli, zariadenie samozrejme podporuje aj technológiu rýchleho nabíjania, vďaka ktorému nabijete smartfón za 1,2 hodiny.


Čo sa týka dostupnosti tak tá je predpokladaná niekedy ku koncu februára. Slovensko a Česko bude samozrejme jednou z prvých krajín kde sa bude predávať.

Zdroj: vlastný