Google uvoľňuje novú kontroverznú funkciu, ktorá bude selektovať Vaše SMS správy za cieľom odstránenia spamu

Google uvoľňuje novú kontroverznú funkciu, ktorá bude selektovať Vaše SMS správy za cieľom odstránenia spamu

30.12.2018 0 komentár(e)

Google uvoľňuje pre aplikáciu správy kontroverznú funkciu, ktorá analyzuje prijaté správy za účelom selekcie spamu.

SPAM alebo nevyžiadaná pošta je jednou z najotravnejších vecí, ktoré nás bombardujú deň čo deň s jediným cieľom – zarobiť. V prípade služby G-mail už existuje funkcia, ktorá vám automaticky triedi poštu. Obdobnú funkciu má aj populárna služba Outlook.

Google chce skoncovať s spamovými správami

Najnovšie túto funkciu získajú aj používatelia, ktorý využívajú aplikáciu Správy od spoločnosti Google. Má to však jeden  háčik. Nato, aby spoločnosť Google mohla rozpoznať či sa jedná o spam alebo nie tak musí správy prečítať, resp. analyzovať. Čerešničkou na torte je, že sa nejedná o aktualizáciu aplikácie, ale servera. Znamená to, že nemusíte aktualizáciu vykonať prostredníctvom obchodu Google Play, prebehne totiž automaticky.

Hoci aj v našich končinách sa môžeme stretnúť zo spamom, ktorý sa v posledných mesiacoch rozmáha ako huby po daždi tak stojí za zváženie či nezamedziť možnosť analyzovania súkromných správ tretími stranami. Ak by ste tak chceli spraviť tak môžete prostredníctvom nastavení aplikácie. Otvorte si nastavenia aplikácie Správy, choďte do pokročilých nastavení a potom do položky Proti spamová ochrana.

Aplikáciu Správy ak ju nepoužívate tak ju môžete stiahnuť prostredníctvom obchodu Google Play (po kliknutí na odkaz budete presmerovaný do obchodu). Aplikácia okrem intuitívneho rozhrania ponúka aj možnosť odosielania a prijímania správ prostredníctvom počítača.

Zdroj: MSP