Facebook sa chystá prepojiť chatovacie služby ako Messenger, Instagram a WhatsApp

Facebook sa chystá prepojiť chatovacie služby ako Messenger, Instagram a WhatsApp

26.01.2019 0 komentár(e)

Určite mnohých z vás plány spoločnosti Facebook potešia. Totiž Facebook plánuje do budúcnosti prepojiť platformy Facebook Messenger, Instagram a WhatsApp, v rámci ktorých budú môcť používatelia medzi sebou chatovať bez ohľadu na to akú aplikáciu používajú.

Prepojenie chatovacích služieb neovplyvní ich funkčnosť

Každá služba by mala fungovať ako doposiaľ, teda samostatne. Novinkou však bude prepojenie infraštruktúry v podobe komunikácie medzi spomínanými platformami. Ďalšou novinkou bude podpora end-to-end šifrovania. Znamená to, že vo výsledku nikto iný neuvidí obsah, ktorý je v správe. Šifrovanie správ totiž bude fungovať na princípe, že na server sa odošle šifrovaný text, ktorý sa následne po doručení  správy rozšifruje.

„Chceme vytvoriť najlepšie skúsenosti so zasielaním správ, ktoré môžeme. a ľudia chcú, aby správy boli rýchle, jednoduché, spoľahlivé a súkromné,… “ hovorí hovorca Facebook vo vyhlásení, ktorý ďalej dodáva „Pracujeme na tom, aby viac správ bolo zasielaných zašifrovaných a zároveň sme zvažovali spôsoby, ako uľahčiť oslovenie priateľov a rodín v sieťach.“

Spoločnosť Facebook však aktuálne nezverejnila podrobný harmonogram kedy táto funkcionalita bude dostupná. Pevne však veríme, že čoskoro. Mnohí by ju totiž uvítali. Totiž mnoho mladých presedláva pomaly, ale isto na Instagram pričom Facebook aj naďalej oslovuje tých skôr narodených.

Zdroj: Theverge.com