Nová verzia Facebook Messengera prináša jednoduchší dizajn a príjemnejšie UI rozhranie

Nová verzia Facebook Messengera prináša jednoduchší dizajn a príjemnejšie UI rozhranie

24.10.2018 0 komentár(e)

Spoločnosť Facebook uvoľnila novú verziu aplikácie Messenger, ktorá stavila nový a prehľadnejší dizajn. Zároveň z aplikácie zmizlo viacero rušivých prvkov.

Počas dnešného dňa spoločnosť Facebook vypustila do sveta novú verziu aplikácie Messenger, ktorá prináša viacero významných zmien.

Zmeny vo Facebook messengeri sú výrazné

Zmeny sa týkajú hlavne dizajnu, ktorý bol kompletne „prevetraný“. Z aplikácie ubudlo viacero rušivých elementov čím sa dizajn stal oveľa prehľadnejším. Tieto zmeny spoločnosť spravila na základe prieskumu medzi samotnými používateľmi, od ktorých dlhšiu dobu zberala spätnú väzbu.

Tou najvýznamnejšou zmenou, ktorú si všimnú používatelia ako prvú je menej stránok. Konkrétne v rozhraní aplikácie po novom už nájdeme len 3 stránky – chat, kontakty a discover okno slúžiace na objavovanie nových vecí.


Okrem toho sme sa dočkali viacerých vylepšení. Napríklad jednou z tých zaujímavejších funkcii je možnosť prispôsobenia četových okien vrátanie okien pre telefonáty, v rámci ktorých používateľ bude môcť upraviť napr. farbu jednotlivých správ a podobne.


Aplikácia je aktuálne uvoľňovaná postupne čo znamená, že je uvoľňovaná pre jednotlivé regióny postupne. Globálne by mala byť dostupná pre všetkých používateľov v priebehu niekoľkých dní, najviac týždňov.

Zdroj: Facebook, úvodný obrázok: Pexels.com

Štítky: