Skladateľné smartfóny sú k nám bližšie ako sa zdá. Google prispôsobuje Android

Skladateľné smartfóny sú k nám bližšie ako sa zdá. Google prispôsobuje Android

7.11.2018 0 komentár(e)

Skladateľné smartfóny sú k nám bližšie ako by sa mohlo zdať. Do vývoja skladateľných zariadení vstupuje Google, ale nie ako výrobca hardwaru, ale ako podpora po softwarovej stránke.

Nemusíme nikoho presviedčať , že v evolučnom vývoji smartfónov náš čaká doba skladateľných zariadení. Z každej strany sa na nás hrnú správy o tom, že spoločnosti ako Samsung, LG, Huawei a ďalšie pracujú na skladateľných smartfónoch. Najnovšie sa k týmto technologickým gigantom pridáva aj softwarový gigant Google so svojím operačným systémom Android.

Spoločnosť Google oficiálne oznámila podporu operačného systému Android pre skladateľné zariadenia. Stalo sa tak počas dnešného eventu Android Developer Summit, kde Dave Brurde povedal:

„...vylepšujeme Android, aby využívali tento nový formát s čo najmenšou námahou...“

Tieto vylepšenia zo strany spoločnosti Google sú určené primárne pre vývojárov aplikácií, hier a softwaru. Umožnia im totiž prispôsobiť ako aplikácie tak aj hry či iné programy pre skladateľné zariadenia.

Táto podpora spoločnosti Google je skvelou správou. Aktuálne do prebiehajúcej súťaže medzi technologickými gigantmi, ktorí sa pretekajú medzi sebou kto prinesieä skladateľný smartfón ako prvý vstupuje aj softwarový gigant, ktorý im môže do budúcnosti poskytnúť dostatok podpory pri vývoji systému.

Zdroj: TheVerge.com