Prieskum ukazuje, že v mnohých krajinách je mobilný internet rýchlejší ako klasické pripojenie cez WiFi siete. Vrátane Slovenska

Prieskum ukazuje, že v mnohých krajinách je mobilný internet rýchlejší ako klasické pripojenie cez WiFi siete. Vrátane Slovenska

28.11.2018 0 komentár(e)

Je podľa vás rýchlejší mobilný internet alebo klasický, ktorý využívame cez WiFi siete? Organizácia OpenSignal urobila prieskum kde porovnali rýchlosti sťahovania cez mobilné siete a WiFi. Výsledky ukázali, že v 33 krajinách mobilný internet rýchlejší.

Najnovší prieskum organizácie OpenSignal mnohým môže vraziť dych. Zisťovali totiž priemerné rýchlosti sťahovania cez mobilné dáta a cez WiFi siete.

Zaujímavosťou je, že v niektorých krajinách sú rozdiely v rýchlosti skutočne veľké. Napríklad najväčší rozdiel bol nameraný v Austrálii a to rovných 13Mbps. Veľký rozdiel bol nameraný aj v susednom Česku, ktoré okupuje vrchnú polovicu tabuľky, konkrétne 10,2Mbps. V druhej polovici tabuľky sa objavilo aj Slovensko kde rozdiel je výrazne menší a to aj napriek tomu, že rýchlosti internetu máme vyššie ako u susedov, rozdiel bol „len“ 2,3Mbps v prospech mobilného internetu. Celkovo bol rýchlejší mobilný internet nameraný v 33 krajinách. Výsledky spolu s porovnaniami si môžete pozrieť nižšie.


Čo hovoríte na výsledky? Používate vo svojom smartfóne internet naplno? Alebo s dátami šetríte?

Zdroj: Engadget